вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane sztachety z drewna szybko się zużywają i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od właściwego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий